БУРЛАЧОБАЛКІВСЬКА ГІМНАЗІЯ ЧОРНОМОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Цей день в історії ...

Oct 6, 2020
День любителів Часнику

19 незвичних фактів про часник
 
  1. Часник – це цибуля! Часник – багаторічна трав’яниста рослина, що належить до роду цибулі сімейства цибулевих.
  2. Окультурення часнику почалося близько 5 тисяч років тому. У далекій давнині часник вирощували в Індії, куди його завезли арії. Цікаво, що у Індії в давнину часник використовували з лікувальною метою, але в їжу цю рослину не застосовували через різький аромат.
  3. У Стародавньому Єгипті часник входив до раціону робочих, що беруть участь у важкій роботі, наприклад, при будівництві пірамід для підтримки тазбільшення сили працівників. Одного разу (близько 1600 років до н.е.) спалахнуло повстання, коли робітники при будівництві пірамід не отримали чеснок. Чеснок знаходили у саркофагах на закритих очах і у внутрішніх порожнинах єгипетських мумій. Можливо, часник мав ритуальне значення (або його там залишили робочі).
  4. Часник – натуральний антибіотик, зміцнює імунну систему та розріджує кров.
  5. Королем прянощів називав часник Піфагор. Він вважався основним лікарським засобом в Стародавній Греції та Римі. Часник варили у воді, з’єднували з іншими ліками та використовували, для швидкогозагоювання ран та для дезінфікції. В ті часи часник і опіум були найголовнішими лікарськими засобами: з макових зерен робили опійну витяжку, змішували її з часниковим соком і підмішували у вино. Цим засобом хворих поїли перед проведенням операцій, а також, щоб зняти біль і запобігти зараженню крові, просочували пов’язки на ранах.
  6. Всім відоме місто Чикаго був названий «на честь» часнику. Французи, почувши назву міста від Індіанців, яке звучало як Shikaakwa, що означало Дикий Часник, розчули його погано і стали називати місто саме Чикаго, як ми його називаємо зараз.
  7. У ресторані «Garlic» у місті Сан-Франциско не існує страв без часнику. Там відвідувачам скормлюють порядку тонни часнику на місяць. Девіз ресторану: «Ми заправляємо наш часник їжею!». У меню цього ресторану є безліч екзотичних страв. Однією з таких страв є морозиво з часником.
  8. Часник божественна рослина у болгар, а у народів півночі – рослина сатани.
  9. Часниковий порошок додасть аромату стравам, а подих після нього залишиться свіжим.
    Часник сприяє виробленню тестостерону і перешкоджає виробленню кортизолу, тому він один з найважливіших продуктів для бодібілдерів.
  10. Часник неймовірно токсичний для собак та котів, через високу присутність алліл пропил дисульфіду.
  11. Індуси рідко вживають часник, через те, що вважають, що він негативно впливає на ауру людини.
  12. У разі зберіганні часнику у сирому вигляді, в теплі або врослинній олії, створюються умови для розвитку бактерії ботулізму, здатної вбити людину.
  13. З 1998 року в США існує щорічний благодійний Фестиваль часнику, всі кошти від якого перераховуються на допомогу місцевим дітям, які страждають на психічні розлади.
  14. Часник вживають в їжу не скрізь, у Японії це виключно лікувальний засіб та використовується тільки у медицині.
  15. Часник одна з небагатьох рослин, про яку є згадки і у Біблії, і у Корані.
  16. Пілотам заборонено вживати часник перед польотами. У 1950 році були проведені дослідження, які довели, що часник здатний знижувати реакцію і знижувати уважність у 3 рази, даний факт було встановлено у результаті тестових випробувань.
  17. Чорний ферментований часник має пряно-солодкий аромат, він гіпоалергенний і позитивно впливає на травну, кровоносну й серцево-судинну систему. Після ферментації у часнику значно зростає вміст антиоксидантів та фруктози. Вперше чорний часник з’явився у США у 2008-му році, у Англії – у 2009.
  18. Часникова олія використовуваласьпід час Першої та Другої світових воєн. Вона була визнана найкращим засобом загоєння ран, отриманих бійцями під час бою. Такі ліки були ефективними та завжди у доступі.
  19. Під час падежу худоби на Русі зв’язки часнику вішали на шию коней та корів.